Дійшла черга і до очисних споруд

Про перипетії ремонту каналізаційних очисних споруд ми поспілкувалися з директором комунального підприємства «Міськводосерсіс» Арсеном Попазовим.

- Дане підприємство ви очолюєте порівняно недавно. В якому стані воно перебуває?

— У даний час на очисних спорудах і головній каналізаційній насосній станції (ГКНС) проводиться реконструкція. 700 тисяч гривень на відновлення нормальної роботи цих споруд були виділені ще в 2009 році, але фірма-підрядник не виконала робіт близько на 600 тисяч гривень, тому тепер відшкодовує завдані збитки на дану суму. Відновлюються окислювальні блоки, пісколовки, а також замінюються помпи та кабелі. Для чого це все робиться? Для того, щоб відновити повноцінне функціонування очисних споруд від нечистот, які надходять з міста. Також реконструюється ГАНС, де буде замінено електрообладнання та встановлено помпи. Реконструкція до кінця року має бути завершена і на одному об'єкті і на іншому. Після реконструкції повинен відновитися весь технологічний процес на цих об'єкта.

- Чому постала потреба в ремонті очисних споруд?

— Очисні споруди були збудовані ще за Радянського Союзу. Всі споруди нормально функціонували, але в останні 10-15 років не проводились потрібні ремонтні роботи, тому і вік цих споруд значний і відсутність ремонту дається взнаки. Було банкрутство комунального підприємства «Водоканал» дев'ять років тому. Основний будинок, який є біля очисних споруд, у дуже занедбаному стані, протікає дах та вибиті вікна. Проте грошей не вистачить ні на ремонт цього будинку, ні котельні, ні хлораторної. Кошти виділені лише на оптимізацію очистки каналізаційних стоків. Тому потрібна буде допомога місцевої влади для продовження ремонту.

— Які проблеми, окрім названих, є ще в «Міськводо-сервісі»?

— Ми говорили про два об'єкти — очисні споруди та ГКНС, проте не слід забувати і про «вічну» проблему, яка існує вже років 30, напевно, як в Косові, так і в Україні — це плачевний стан каналізаційних мереж, як прибудинкових так і магістральних мереж. Їхній ресурс давно вичерпаний, а чавунні та металеві труби тріскають, протікають і так далі. Кошти для заміни потрібні величезні.

 

Субота, 24 березня, 2018