Знайдено нові останки жертв репресій

Будівля сучасної Косівської гімназії-інтернату була побудована в часи Австро-Угорської Імперії. Спочатку там був повітовий суд, за часів Польщі теж. Коли прийшла радянська влада в 1939-му році, там розмістилося управління НКВД. З 1941 року було гестапо, в 1944-му і аж до 1957-го — знову НКВД. З 1957-го — школа-інтернат, а пізніше гімназія.

Роки перебування у будинку карального представника радянської влади не минули безслідно. Періодично діти знаходили на території школи людські останки. В 1992-93 роках були проведені пошукові роботи, виявлені і перепоховані на цвинтарі 19 останків, багато з них зі слідами тортур.
Цього року у квітні після повені, обвалилась частина берегу і в річку посипалась велика кількість людських кісток. Директор закладу Михайло Магун оперативно організував збір цих кісток старшокласниками. Зараз вони зберігаються в гімназії.

Нами, представниками «Меморіалу» і ВО «Свободи» була оформлена необхідна документація і відправлена в регіональну комісію у справах увічнення жертв війни та політичних репресій. В четвер, 14 жовтня, представники комісії приїхали з Івано-Франківська в Косів. Незабаром, почнуться роботи з пошуку та ексгумації останків.

Юрій ПЛОСКОНОС,
депутат міської ради

Субота, 24 березня, 2018