Школа європейської інтеграції

У 2010 році Інститут Політичної Освіти за підтримки міжнародного Фонду «Відродження» організував та провів першу (пілотну) Школу європейської інтеграції для лідерів громадянського суспільства України.

Варто відзначити великий інтерес громадського сектора України до євроінтеграційної тематики. В Інститут Політичної Освіти надійшло понад 130 заявок на участь у Школі.

30 учасників першої Школи протягом п'яти днів мали можливість завдяки насиченій програмі, фаховим українським та закордонним експертам, зустрічам в представництвах європейських інституцій в Україні отримати знання, які сприятимуть їм у використанні можливостей європейської інтеграції для просування реформ, впровадження європейських стандартів та практик у своїх регіонах.

Українські та закордонні експерти високо оцінили рівень та тематику заходів в рамках Школи, про що свідчать їх коментарі та подяки після завершення власних презентацій.

Інститут Політичної Освіти за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження» у 2011 році вирішив організувати ІІ Школу європейської інтеграції, а в майбутньому шукати можливості проводити її на постійній основі, враховуючи пропозиції та побажання учасників та експертів попередніх Шкіл, застосовуючи до її формату дещо нові підходи, щоразу удосконалюючи її.

Цього року кількість бажаючих стати учасниками ІІ Школи європейської інтеграції сягнула понад 170 чоловік зі всіх, без винятку, регіонів України.
Організаторам, насправді, було важко окреслити коло тих 30 чоловік, які стали учасниками проекту.

Наше місто Косів представляли учасники Центру громадських ініціатив.
Підбиваючи підсумки І сесії Школи, її учасники наголошували на доцільності якомога частіше проводити подібні заходи та залучати до них ширше коло експертів, оскільки важливість та актуальність тем, підібраних Інститутом Політичної Освіти та Європейською програмою МФВ, сьогодні є дуже запитуваною.

Микола БЛИЗНЮК,
голова ради Центру громадських ініціатив

Субота, 24 березня, 2018