Турнір на кубок мера

У четвер, 29 вересня, на косівському стадіоні «Колос» відбувся перший районний юнацький турнір з футболу на кубок мера Косова. У змаганнях взяли участь чотири команди, а саме: Косів, Кути, Пістинь, а також спільна команда юнаків з Тюдова та Рожнова.
Серед призів, які були розіграні під час турніру, крім самого кубка, були також три комплекти нагород: золоті, срібні та бронзові медалі, а також 4 дорогі якісні професійні м'ячі, кожен вартістю біля 800 гривень, куплені за гроші Ко-сівської міської ради. Серед представників мерії на матчі були присутні голова міста Микола Фокшей, секретар міської ради Орест Фокшей, а також депутати міської ради Роман Печижак, Богдан Лаврук.

Не передати словами той запал в очах дітей, від самого початку ігор і до нагородження переможців, щоб зрозуміти, що такий захід треба продовжувати. Адже цей турнір показав, що молодь — це не лише пиво, комп'ютер, Інтернет та мобільний телефон. Добре було б, якби першим в цьому списку був спорт і не лише футбол. Приємно, що переможцями в турнірі стали наші хлопці з Косова, які безкомпромісно боролися із суперником і заслужено перемогли.

Такій цікавій і напруженій грі позаздрили б, як вболівальники київського «Динамо», так і збірної України, де засилля «золотих» по вартості легіонерів не приносить бажаних перемог, а лише до втрачених надарма нервів.

І показово, що під час фінального матчу з Кутами вирували такі пристрасті, що один із молодих гравців команди Косів сказав: це неймовірно, я переживаю більше, ніж під час гри команди «Барселона» (найкращий клуб світу з Іспанії).

Друге місце зайняли юнаки з Кутів, поступившись кос-івчанам з рахунком 5:2, хоча на початку другого тайму рахунок був 2:2. Почесне третє місце зайняла команда з Пістиня, а четверте — збірна Тюдів-Рожнів. Єдине, чого справді не вистачало на цьому справжньому святі спорту, так це шко-лярів-вболівальників, які б підтримували своїх хлопців з трибун.

В перерві між матчами депутати тестували диво-м'ячі, а Миколі Фокшею вдалося навіть забити кілька голів. Немає сьогодні в Косові меду, щоб був без ложки дьогтю. І самі молоді футболісти, і тренери, і працівники стадіону небезпідставно нарікають на безвідповідальних косівчан, які під час вболівання в неділю за команду Косів страшенно смітять на території стадіону, а нічні відвідування молоддю трибун, яка облюбувала їх, як місце свого відпочинку, не тільки залишають після себе купи сміття, але й поламані сидіння.

Ми так часто полюбляємо нарікати на міську владу і справедливо, і безпідставно, але потрібно визнати, що проблема сміття в Косові — це проблема культури самих косівчан, як старших, так і молодших, які беруть з батьків приклад.

Коментарі після гри:

Міський голова Микола Фокшей:

— Ми започатковуємо дуже гарний дитячий турнір з футболу на кубок мера міста Косова. Це не просто бравада. Назріла нагальна потреба, щоб діти не сидіти лише перед телевізором і дивилися якісь беззмістовні передачі, але, щоб зміцнювали в цей час своє здоров'я і займалися спортом, відточують свою майстерність. Ще у 60-і роки чомусь зникли дитячі футбольні турніри, а тепер ми традицію відновлюємо.
Це важливо для нашого регіону, адже у нас діти дуже талановиті. Наш сьогоднішній турнір показав, що у Кутах, Косові, Тюдові, Пістині і в Рожнові є прекрасні молоді таланти і треба, щоб ці діти розвивали свою майстерність і з часом стали справжніми спортсменами. Ми говоримо не про великий футбол, а про здоров'я дітей. Я впевнений, що ота сьогоднішня дитяча радість під час вручення медалей та кубку, ті радісні емоційні вигуки під час гри, залишаться в дитячих душах на все життя.
Надалі ми зробимо цей кубок перехідним і будемо розвивати його в ширшому форматі. Хочу подякувати тренерам кожної команди, які приїхали і зібрали наших дітей, влаштували прекрасне спортивне свято. Думаю, що кожного року будемо проводити наш турнір і надіюся, що він стане традиційним. Тепер слово за молоддю і старшими вболівальниками.

Тренер команди Косів, старший тренер з футболу Косівської ДЮСШ «Гірське орлятко» Іван Богатчук:

— Треба, щоб цей турнір став традиційним і проводився кожного року. Підтримую ідею міського голови Миколи Фокшея перетворити його на традиційний і міжобласний, щоб у ньому брали участь команди з Коломиї, Івано-Франківська, Городенки, а з часом стане взагалі всеукраїнським, а організація змагань була не гірша, ніж цього разу. Сподіваюся на прогрес, розвиток дитячого футболу.
Наша команда по грі переважала всі команди, як тактично, так і технічно. У фіналі спочатку трохи перегоріли, коли було 2:2, а потім виграли 5:2 заслужено. Думаю, що ми якісно виділялися на фоні цих команд і заслужено перемогли. Турнір загалом сподобався, всі діти задоволені, будемо обов'язково далі займатись, вдосконалюючись виходити на вищий рівень.

Козак Віталій (команда Пістинь):

— Враження від гри чудові. Команди були рівні за силою, ніхто нікому не підсуджу-вав, гра була дуже цікава.

Тренер команди Пістинь Володимир Ганущак:

— У грі перемагає сильніший, ми ж зайняли належне місце. До суддів питань ніяких нема. На наступний рік зустрінемось!

Результати матчів:

Косів — Тюдів-Рожнів 6:1

Кути — Пістинь 5:4

Косів — Кути 5:2

Неділя, 17 грудня, 2017