У Косові провели перший флешмоб «Осінній міст»

ФЛЕШМОБ (також флеш моб і флеш-моб, англ. — «спалахуючий натовп» ) — це заздалегідь спланована масова акція, зазвичай організована через Інтернет або інші сучасні засоби комунікації, у якій велика кількість людей оперативно збирається у громадському місці, протягом декількох хвилин виконує заздалегідь узгоджені дії (сценарій), і потім швидко розходиться. Немає єдиної думки з приводу того, яка мета проведення флеш-мобів. Учасники того самого заходу можуть ставити перед собою різні завдання. Серед можливих варіантів — розвага, порушення повсякденного ходу життя, справити враження на навколишніх, відчуття причетності до спільної справи, самоствердження (випробувати себе: «Чи зможу я це зробити на людях?»), спроба одержати гострі відчуття. Ідеологія класичного флешмоба дотримується девізу: «Флешмоб поза релігією, поза політикою, поза економікою».

Про деталі першого флешмобу в Косові під назвою «Осінній міст», ми поспілкувались з її організатором — студенткою Христиною Стринадюк:

— Після того, як зрубали дерева на берегах, стало пусто і зовсім незатишно там! Ми, як художники, і жителі цього міста за красу і затишок, тому організували своєрідний протест-флешмоб. У моєї подружки Олени Фенчук (Біла Церква) народилася ідея чимось прикрасити міст. Ми довго думали чим і тоді я запропонувала прикрасити міст осіннім листям, як варіант. Звідси й з'явилась назва «Осінній міст».

План був таким: центральний міст біля інституту, потрібно було одягнути в осіннє листя. В суботу і неділю всі бажаючі зібралися на мості, а далі розійшлися по парках, вуличках, де є листя робити букетики. Пізніше ними вже прикрашали міст. Спочатку погода нам допомагала і все йшло за планом, пізніше почався сильний дощ і ми попрямували до найближчого кафе, щоб зігрітися чаєм. Коли буревій вщух, вийшло сонце, ми знову взялися втілювати свій, здавалося б, божевільний задум. Вже за дві години нашої копіткої праці, в суботу, один бік моста був «всіяний» яскравими букетиками з осіннього листя! Іншу частину мосту ми прикрасили в неділю. Загалом в флешмобі взяли участь 18 представників міста. Це надзвичайно красиво! Ідея багатьом сподобалася і багато людей її підтримали, тому думаю вона стане щорічною.
Незважаючи на те, що було холодно і трішки мокро, на наших обличчях сяяли посмішки і, судячи з фотографій і жовтого мосту, флешмоб вдався!

(Наш. кор)

На світлині: замаєний осіннім листям міст

Світлина: Ольги Михальчук

Середа, 23 серпня, 2017