Сміттю можна дати раду

Одна з найболючіших проблем Косова — забруднення міста побутовими відходами. Не зважаючи на те, що Комунальне підприємство «Міськводосервіс» намагається ретельно прибирати вулиці міста, купи сміття скрізь і всюди немов гриби виростають і виростають. Допомагають в цьому і мешканці навколишніх сіл. На жаль, окремі господарі та підприємці не заключили договори на вивезення сміття, але щоденно виносять його, створюючи несанкціоновані сміттєзвалища — біля підвісної кладки, на вулиці Дружби.

Але ж за вивезення сміття, як і за будь-яку іншу надану послугу, необхідно платити, адже нашій організації треба утримувати машини, наймати людей, які прибирають місто. На це «задоволення» нам доводиться щомісяця витрачати 30 тисяч гривень.

Зважте, що силами цих людей, ми не можемо прибирати вулиці 24 години на добу, тому є чіткий графік забирання сміття і прибирання вулиць. Багатьом людям важко усвідомити, що цих графіків змушені дотримуватися усі мешканці міста.

Шановні краяни! Наше місто щодня відвідує велика кількість туристів і гостей, а це є наша економіка, наші прибутки.

Та ніхто не буде до нас приїжджати, коли будемо забруднювати Косів, недбало ставитися до екології. Ми просимо: давайте всі разом дотримуватися культури і чистоти, але, якщо хтось не хоче дотримуватися загальноприйнятих правил, то ми змушені будемо приймати штрафні санкції. Надіємось, що нас зрозуміє громадськість.

Арсен ПОПАЗОВ

Коментар заступника міського голови Василя Сліпанюка:

Комунальне підприємство «Міськводосервіс» надає підприємцям та приватному сектору послуги по вивезенню твердих побутових відходів. Тому, для бажаючих наша служба може 1, 2, 3 та 15, 16, 17 числа кожного місяця вивезти сміття за графіком через нашу службу. Якщо об'єми сміття великі, то можна замовити машину на місце за телефоном 2-24-83.

Також, велике прохання до людей — не викидати сміття попід стовпи, особливо в день, тому що до 8-00 місто вже прибране і сміття вивезене. Часто ж людина, яка йде на роботу на 9.00 бере з дому кульки зі сміттям і залишає серед міста, чим створює антисанітарію і безпорядок загалом. Крім того, не зрозуміла позиція людей, які викидають сміття на вулиці Гвардійській біля підвісної кладки і особливо часто сміття там викидається в суботу ввечері. Але ж в неділю машина його не вивозить. І коли люди йдуть в неділю до церкви, то бачать ці гори сміття.

Для навернення таких людей до елементарної дисципліни і культури ми проводили і будемо надалі проводити рейди. Злісні нелюбителі порядку повинні пам'ятати, що за викидання сміття у невстановленому місці доводиться сплачувати штраф від 340 до 1700 гривень. У минулому році ми оштрафували двох косівських жителів, кожного на 340 гривень. Таку практику виховання продовжуватимемо й надалі, бо бачимо, що дехто не вміє вести себе по-людськи. Але все-таки віриться, що мешканці міста зрозуміють, що в цей складний фінансовий час, краще заплатити декілька гривень за вивезення побутових відходів протягом року, ніж через їх свавільне викидання у невстановлених місцях терпіти значні збитки від штрафів. Зараз ми маємо 2 нових сміттєвози, які активно використовуються для потреб міста. Найбільшу проблему становлять ділянки — заїзд зі сторони села Город, а також об'їзна дорога (вулиця Дружби). В цих місцях немає житлових будинків, то особливо в п'ятницю ввечері люди, які їдуть із сіл зі сторони Верховини везуть із собою сміття і викидають на узбіччя. Єдине, що ми можемо зробити — це час від часу те сміття забирати, а слідкувати за тими людьми місто не має ні коштів ні штату. Тому ми будемо через газету «Косівський передзвін» інформувати мешканців про порушників і в наступному номері можуть бути їхні прізвища, якщо викидання сміття не припиниться.

Субота, 24 березня, 2018