Театр «ОГО-ГО» гуртує молодих

28 серпня в приміщенні КІДПМ відбувся справді вартий уваги конкурс аматорських театральних колективів — учасників XIX Міжнародного Гуцульського фестивалю. Цікаві вистави презентували актори з Вижниці і навіть Черганівки. На жаль, представників Косова там не було. Тому створена нещодавно молодіжна театральна студія в Косівському районному Центрі Дитячої Творчості — це дуже доречна і актуальна подія. Театр безкоштовний для всіх молодих та творчих людей. Щоб дізнатись більше, ми і поспілкувались із його керівником Світланою Морикіт, яка народилась в селі Стопчатові, закінчила Калуський коледж культури і мистецтв за спеціальністю керівника вокального ансамблю, аматорського хорового колективу, організатора дозвіллєвої діяльності і продовжує навчання у Прикарпатському національному університеті на відділі «Музичне мистецтво». Працює в Косівському Центрі дитячої творчості на посаді культорганізатора, керівника вокально-естрадної студії «Золотий Орфей». Є організатором Всеукраїнських патріотичних польових вишколів "Повстанська стежа".

— Як народився задум створити Молодіжний театр?

— Одним з поштовхів для реалізації ідеї створення театральної студії стало те, що при Центрі дитячої творчості займається багато талановитих, обдарованих і надзвичайно артистичних дітей молодшого і старшого шкільного віку. У минулому навчальному році я випустила з вокально-естрадної студії «Золотий Орфей», якою керую, 8 випускників. Спостерігаючи за ними впродовж останніх 4 років, зрозуміла, що це маленькі і великі таланти, які в жодному випадку не мають губитися серед натовпу і поринати у сіру масу буденності. Їм треба розвиватися. Іти далі. І таких людей на Косівщині надзвичайно багато. Просто не всі наважуються розкривати себе в різних іпостасях. Наша несміливість і закомплексованість постійно тримає нас на одному місці, не даючи самореалізуватись і самоствердитись.

Не менш важливим фактором для створення Театру є той чинник, який не може не турбувати кожного свідомого українця. Це бажання зберегти те, що передали нам у спадок наші пращури, — високе і неповторне мистецтво, безцінний скарб, що з покоління в покоління передавався, проходячи крізь вічність і час; те, що не підлягає старінню і руйнації, — народна творчість, фольклор.

— ОГО-ГО? Звідки воно взялося?

— Для того, щоб створити будь-що потрібна не лише ідея, але й підстава для її реалізації, повно документації і. т. д. І ще «ого-го!» як багато всього — ось і готова назва студії.

— Постановка якої п'єси повинна з'явитись першою у вас? І коли її можна буде побачити глядачам?

— Постановки театральної студії в першу чергу залежатимуть від складу її учасників (набір ще проводиться). Але плануємо включити в репертуар як автентичні, так і сучасні сюжети. Сподіваємося, що прем'єра театральної студії відбудеться ближче до кінця осені або ж до початку зими.

— Чи маєте на меті ставити спектаклі відомих українських драматургів?

Звісно. А куди ж нам без них? Чого варта лише творчість М. Котляревського, М. Старицького, Л. Українки, І. Франка... Проте, не варто забувати про молоді таланти, яким теж слід віддати належне.

— Як ви думаєте втілювати в життя гасло Шекспіра «Весь світ -- театр, а люди в нім — актори?»

— То глибокофілософський вислів. Його можна тлумачити по-різному. Але, мабуть, великий Шекспір, порівнюючи театр з безмежністю світу, розумів, що більш прекрасного і масштабнішого явища в природі не існує. А якщо ж задуматись над другою частинкою вислову — тут все набагато простіше: кожен з нас грає в житті свою роль, відведену тими чи іншими обставинами. Тут є свої костюми, маски, епізоди, переживання і радощі, конфлікти і їх вирішення, драми і комедії, бенефіси і трагедії, і навіть чарівне «Якби» Станіславського. Так воно і є: «Весь світ — театр, а ми — його актори»!

— Напевне, для молоді такий жанр театру як комедія найближчий. Чи не так?

— Наша молодь відзначається особливою оригінальністю темпераментів, тому їй підійде як комедійний, так і, безперечно, драматичний жанр. Головне підібрати ролі, які відповідатимуть внутрішньому стану не лише героїв постановки, але й людей, які їх гратимуть зокрема.

— А що скажете про чудові ексклюзивні вистави «Солодка Даруся» та «Нація» за творами відомої української письменниці Марії Матіос, які стали відомі далеко за межами України?

— О, це неймовірне видовище. Ідея, задум, актори, гра не можуть не зачаровувати. Давно захоплююсь літературною творчістю Марії Матіос, а згодом пощастило побувати на прем'єрах обидвох інсценізацій. Тут належне слід віддати не лише автору творів, які безперечно прекрасні і актуальні водночас, але й акторам театру під керівництвом Держипільського (родом із Косова)/ На такі постановки слід рівнятися, як юним теат-ралам-аматорам, так і професійним акторським трупам, адже в них яскраво виражене і змальоване наше сьогодення, що промовляє крізь епохи і роки, людей з їхніми долями, радощами і переживаннями. Та й взагалі, сучасна класика на сценах театру — неймовірне явище. Головне — вміти помічати його і розуміти.

— Театр «Ого-го» — це сучасне мистецтво чи все-таки класика?

— Театр «Ого-го!» — це спроба поєднання сучасного модерну з традиційним класицизмом, автентики з неформал-ізмом сучасності. Спробуємо втілити і розкрити у своїй творчості, як твори сучасних митців, так і незабутні шедеври корифеїв літератури минувшини.

— Чи будуть в постановках залучені і дорослі, окрім молоді?

— В театрі зможуть грати як малеча, так і дорослі. Головне не вік, а — бажання. Наше суспільство ще не зовсім готове розкривати в собі нові можливості. Будемо боротися з цим і шукати нові таланти. Та й при постановці спектаклю зустрічаються різні ролі, а тому має бути і відповідна вікова категорія акторів.

 

 

 

Субота, 24 березня, 2018