Соціальний магазин

На початку вересня, у Косові, на вулиці Гвардійській, 24, відкрився «Соціальний магазин» від організації «Громадський Форум Івано-Франківська». Не зважаючи на те, що не було широко розрекламованої презентації чи відкриття, проте черги в магазині вже з'явились. І причина цьому — низькі «соціальні» ціни на продукти харчування.

Лідер «Громадського Форуму Івано-Франківська» Юрій Соловей — відомий вже політик, кандидат на посаду мера Івано-Франківська. За його сприяння напередодні місцевих виборів запрацювала ціла мережа «Соціальних магазинів» в Івано-Франківську. І хоча, Юрій так і не став мером, та, як не дивно, магазини не тільки не закриваються, але з'являються в інших містах області.

«Стосовно соціальних магазинів, то ми й не приховували, що проект беззбитковий. Ми закуповуємо продукти, ставимо мінімальну — 2-3% націнку, щоб компенсувати витрати на комунальні послуги і заробітну плату персоналу. Ми не заробляємо на цьому, оскільки громадська організація в принципі неприбуткова. Практику соціальних магазинів я підмітив в Австрії, де недавно побував. Там точно менше причин розвивати мережі таких закладів, але вони є, як і в більшості розвинених країн світу» — зазначив часопису «Галицькому кореспонденту» Юрій Соловей.

Простим косівчанам і особливо таким незахищеним верствам населення, як пенсіонери, — важливо, щоб такі магазини функціонували, адже цьогорічні ціни на продукти харчування в Україні жахають навіть людей із сталевими нервами. На даному етапі товари якісні і справді за помірними цінами. Хочеться сподіватись, що так буде і надалі!

Понеділок, 19 березня, 2018