Ралі на Косівщині

12-13 серпня на території Івано-Франківської та Чернівецької областей відбувся п'ятий етап чемпіонату України з авто перегонів «Александров Ралі», присвячений двадцятиріччю незалежності України. Стартували змагання вранці на майдані Незалежності міста Косова, де спорудили спеціальний подіум. Гостей в перлині Гуцульщини зустрічали і дівчата з хлібом та сіллю, і навіть трембітарі грали в честь спортивного свята!

Перегони під цією назвою відбулися в Україні вже втретє, та вперше стартували на теренах Косівщини. Вони присвячені пам'яті видатного українського гонщика та інженера Андрія Александрова, який трагічно загинув у 2007 році.

На відкритті були присутні президент Федерації автоспорту України Євген Червоненко, народний депутат України Василь Чуднов, голови Івано-Франківської та Чернівецької ОДА Михайло Вишиванюк та Михайло Папієв, голова РДА Ярослав Шинкарук, голова районної ради Андрій Клуб та Косівський міський голова Микола Фокшей.

Автогонщики з Косова відправилися на складні спецділянки траси на перевалах «Шурдина» та «Німчича» на Буковині. Загалом 180 км гірськими дорогами. Загальна дистанція етапу склала більше 600 км.

За словами Євгена Червоненка, цьогорічна гонка може стати першим кроком до проведення в нашій країні етапу чемпіонату світу з ралі WRC. При цьому він додав, що в Європі дуже мала кількість гравійних, швидкісних ділянок для проведення автоперегонів такого рівня.

— Те, до чого інші країни йшли 20 років, ми в Україні зробили за 7 років, — відзначив Червоненко. Також він додав, що проведення цього Чемпіонату слід розглядати і в контексті підготовки до Євро-2012, передусім щодо розвитку спортивної інфраструктури.

— Я сподіваюсь, що європейські спостерігачі, які сьогодні прибувають в Україну, достойно оцінять всі ці фактори. FIA зацікавлена в тому, щоб провести на Західній Україні ралійне змагання найвищого рівня. А ми зацікавлені в тому, щоб стати третьою після Іспанії і Франції європейською країною, яка прийматиме в себе як етап IRC, який проходить в Ялті, так і етап світового чемпіонату WRC, який може пройти в Карпатах. Люди не поїдуть на гасла, потрібна подія, від якої туристичний ефект, ефект впізнаваності регіонів буде шалений. Україну треба любити вчинками, а не гаслами. Це — вчинок, і Буковини, і Прикарпаття, і нашої федерації», — відзначив Євген Червоненко.

«Александров ралі» зібрало на Прикарпатті найдосвідченіших пілотів та 39 екіпажів з України, Росії, Білорусії. Серед кращих і сам Червоненко. Він був другим пілотом у екіпажі багаторазового чемпіона України Олександра Салюка. У змаганнях взяли участь і наші земляки — екіпаж з Косівського району у класі У-11 — Тарас Стенчук і Володимир Стрельніков з смт. Кути та с. Тюдова, а у класі У-12 — Степан Мазур з Івано-Франківська та Ольга Коцегубова з Севастополя.

Фінішував етап у суботу в Чернівцях двома спецділянками, які пролягли історичним центром міста.

Проведення Чемпіонату України з ралі стало внеском Косова до відзначення 20-ї річниці Незалежності держави.

 

Субота, 24 березня, 2018